T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Tarihçe

Güncelleme Tarihi: 08/02/2018

Bornova Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Tarihçesi

2001 yılında Karşıyaka Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ne bağlı bir ünite olarak hizmet vermeye başlayan kurumumuz 6 aylık yenileme ve bakım çalışmaları sonucunda;30 Ekim 2002 yılında Bornova Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi olarak bağımsız Başhekimlik statüsünde, 20 ünit kapasitesiyle hizmete açılmıştır.

Bu tarihten sonra kısım kısım yürütülen bina genişletme çalışmaları sonucunda 2007 yılında 26 ünit kapasitesine ulaşılmıştır. Ancak Bornovadaki merkez binamızın artan hasta talebini karşılayamayacak duruma gelmesi sonucunda, İl Sağlık Müdürlüğünün kurumumuza tahsis ettiği Çınarlıdaki mevcut binamıza taşınılmıştır.Kurumumuzun taşınma sürecinde ve hali hazırda bütçe dahilinde yenileme çalışmaları hizmeti aksatmadan yürütülmekte, hizmet kalitemizi etkileyen/etkileyecek fiziki sorunlar hasta ve çalışan güvenliğini ve memnuniyetini de baz alarak hızla giderilmektedir.

2009 yılı itibariyle kurumumuz; merkez binamızda 1 Uzman Hekim,1 Pratisyen Hekim,41 Diş Hekimi, 23 Diş Protez Teknisyeni,8 Hemşire,1 Sağlık Memuru Top.Sağ.Tek.2 Tıbbi Sekreter,1 Diş Klinik Yardımcısı,3 Röntgen Teknisyeni,8 GİHS Personeli,4 YHS Personeli ,2012 Ocak ayı itibariyle yeni açılan Bornova ek ünitemizde ise 9 Diş Hekimi, 1 Diş Protez Teknisyeni.2 GİH personeli mevcuttur. Ayrıca hizmet alımı ile mevcut 70(güvenlik, veri giriş, karşılama yönlendirme, temizlik) elemanımız çalışmaktadır.

Kurumumuz toplam; 51 ünite, 57 Diş Hekimi, 26 Diş Protez Teknisyeni, 8 Hemşire ve 25 personeliyle hizmet vermeye devam etmektedir.